Süperkedi Kızarmış Patates Hırsızına Karşı

Gölge Konuşuyor:

Gerçekten görüp görebileceğiniz en süper kedi. Başlangıçta oysa tembel, miskin, sahibini deli eden türdendi. James hiç hoşnut değildi onun varlığından. Adı Kaplan’dı kedinin ama kedigillerin yüz karasıydı. En önemli faaliyeti uyumaktı. Oysa James bir kaplanı, bir aslanı olmasını istermiş. O zaman daha maceralı bir yaşamı olurmuş.

Fakat Kaplan bir gün yalnışlıkla karyolanın altında küflenmiş bir çorap yutar ve bütün hayatı değişir. Canlanır birden, Dört ayaklıyken birden insan gibi yürür arka patilerinin üzerinde. James tüm bunlar karşısında küçük dilini yutar. İlk başta bazı sakarlıkları olsa da Süpermen’in kedi versiyonu için adaydır Kaplan.

Bundan sonrası büyük maceradır Süperkedi’nin yaşamı. Ona tabi ki James eşlik edecektir. Bir dizi kitabın ilk kitabı olan bu ilk kitapta Süperkedi ve James kamu hizmeti vazifesi göreceklerdir. Bir karaborsacı patates çetesine karşı mücadeleyi büyüteceklerdir. Bu bağlamda Kont Gerisayım’a günlerini gösterecektir. Kont sadece stokçu ve karaborsacı değil, üreticinin de düşmanıdır havadan patates tarlalarına attığı kurtçuk bombaları ile. Sonunda macera sonlanmış olsa da ucu açık bırakılır.

Süperkedi’nin bu ilk macerası 224 sayfa olmasına rağmen üçüncü sınıflara okutturdum. Onların tavsiyesiyle ben de okudum. Gerçekten eğlendirici, macera dolu ve farkındalık yaratacak bir kitap. Üçüncü sınıflar için ağır olmadı çünkü puntoların büyüklüğü ve resim-yazı oranın resim lehine olmasından dolayı da korkutucu ve sıkıcı olmadı. Üçüncü sınıf olmasa da dördüncü sınıflara okutulabilir çünkü o yaştaki çocukkların duygu dünyalarına uygun.

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s