Koşkent’in Kayıp Çocukları

Gölge Konuşuyor:

Belli konularda farkındalık yaratmak için masal tadında bir hikaye. Yetişkinlerin dünyasında çocukluğun değer kaybı, çevre felaketi ve kentin çocuklar üzerine zararlı etkileri, zararlı etkiden öte çocukluğu yok edilişi, çocukluğun eğitim adı altında bir koşuşturmaya tabi edilmesi konularında bu farkındalık. Ve buradan çıkış tabii ki.

Güzel köyleri olmasına rağmen, insanların gitmesi dört arkadaşı hem üzer hem de meraklarını uyandırır. Geçmişi de artık hiç kimse hatırlamıyordur. O yaşlı çınar ağaçları olmasaydı belleksiz, tarihsiz bir toplum olacaktık. Yalnız sorularına cevap bulmak için çocuklar, çınar ağaçlarının sorduğu soruları da cevaplamalı.

Zor da olsa çocuklar insanların kendilerini unuttukları, tamamen koşuşturmacaya teslim oldukları kenti keşfederler çözdükleri bilmeceler  sayesinde.  Kentin çocukları ise, daha çok sınav olgusunun pençesinde beyinleri yıkanmış.

Tüm olumsuzluklar dört köy çocuğunun önderliğinde Koşkent’teki çocukların da dahil olduğu bir plan faaliyete sokulur. Amaç, tüm kentlilere  insanlıklarını hatırlatmak, üstlerindeki ölü toprağını atmak ve hayattan zevk anlamalarını sağlamak….

Üçüncü ve dördüncü sınıflara önerilebilecek güçlü mesajların olduğu, macera isteğini de tatmin edecek bir çocuk romanı Koşkent’İn Kayıp Çocukları…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s